BLOG

CO MUSISZ WIEDZIEĆ O DETOKSYKACJI SKÓRY – JAK PRZEBIEGA, JAK WSPIERAĆ SKÓRĘ W JEJ PROCESIE I DLACZEGO JEST WAŻNA DLA CAŁEGO ORGANIZMU

Czy detoksykacja skóry to hasło marketingowe czy realny proces zachodzący w Twoim organizmie? Jak przebiega oczyszczanie skóry, od czego zależy i jak efektywnie wspierać detoksykację skóry każdego dnia, w zaciszu domowym.

Przeczytaj więcej

KOSMETYKI NATURALNE, DEFINICJA, SUBSTANCJE SZKODLIWE I NIEBEZPIECZNE, SKŁADNIKI NATURALNE I POŻĄDANE

To co jest przerażające, to ogromny chaos, jaki panuje w temacie kosmetyków naturalnych, począwszy od definicji kosmetyku naturalnego przez wykorzystywanie tego chaosu przez producentów oraz, niestety, brak świadomości wielu konsumentów, że w takim chaosie funkcjonują. 

Przeczytaj więcej

CZYTAJ ETYKIETY KOSMETYKÓW|CZYLI STAJESZ SIĘ TYM, CO WKLEPUJESZ W SWOJĄ SKÓRĘ

Skóra to organ, przez który absorbowane są do głębszych warstw skóry i tkanek różne substancje, zarówno te korzystne, jak i te niepożądane i toksyczne. Wykonując makijaż i używając kosmetyków pielęgnacyjnych skóra wchłania około 2,5 kg substancji rocznie. Dlatego ważne jest, co nakładamy na skórę i w nią wklepujemy. Nie potrzeba dużego wysiłku, aby świadomie wyeliminować substancje, które niekorzystnie wpływają na nasz organizm. Przynajmniej te, na które mamy wpływ.

Przeczytaj więcej

​CZYM MOŻE ZASKOCZYĆ CIĘ TWOJA SKÓRA – KILKA NIESAMOWITYCH FAKTÓW.

Twoja skóra gubi ze swojej powierzchni około 30-40 tysięcy martwych komórek i to co minutę, 70% kurzu przewalającego się po kątach w Twoim domu składa się z martwych komórek naskórka domowników. A teraz posłuchaj tego: na Twojej poduszce i prześcieradle miliony roztoczy ucztuje żerując na martwych komórkach skóry, która „odpadła” z Twojej skóry tej samej nocy.

Przeczytaj więcej
Zapisz się na nasz lush-letter i Dowiedz się pierwsza o Świeżych promocjach, ofertach i innych wydarzeniach🌹