BLOG

SLOW BEAUTY W OPARCIU O MINDFULNESS (UWAŻNOŚĆ), CZY TO MODNY TREND CZY PRAGNIENIE PŁYNĄCE Z POTRZEBY ODNALEZIENIA WEWNĘTRZNEJ RÓWNOWAGI?

Slow beauty to styl pielęgnacji w harmonii z naturą, etyką, oparty na minimalizmie i zadomowianiu się we własnym ciele. Szybkie życie na autopilocie jest wszechobecne, przebudź się i praktykuj uważność.

Przeczytaj więcej

CO TO JEST ESENCJA I JAK JĄ STOSOWAĆ W PIELĘGNACJI SKÓRY?


Co to jest esencja, jakie spełnia zadania? Czym różni się od toniku i jakie składniki powinna zawierać? Czy jest niezbędna w pielęgnacji? Nie! Ale z pewnością urozmaici dietę skóry i podkręci działanie kremu lub serum.

Przeczytaj więcej

CO MUSISZ WIEDZIEĆ O DETOKSYKACJI SKÓRY – JAK PRZEBIEGA, JAK WSPIERAĆ SKÓRĘ W JEJ PROCESIE I DLACZEGO JEST WAŻNA DLA CAŁEGO ORGANIZMU

Jak przebiega oczyszczanie skóry, od czego zależy i jak efektywnie wspierać detoksykację skóry każdego dnia.

Przeczytaj więcej

JAK ZMIENIAJĄ SIĘ POTRZEBY PIELĘGNACYJNE SKÓRY W ZALEŻNOŚCI OD PORY ROKU. JAKIEGO KREMU DO TWARZY UŻYWAĆ LATEM A JAKIEGO ZIMĄ?


Zmiany potrzeb skóry można zaobserwować nie tylko wraz z upływem lat - także na przestrzeni roku i związanych z nim zmian atmosferycznych, powinnyśmy dobierać odmienne kosmetyki pielęgnacyjne. Jaki krem do twarzy stosować w okresie letnim, a jaki w okresie zimowym?

Przeczytaj więcej

Dobry krem przeciwzmarszczkowy, przeciwstarzeniowy czy serum anti-ageing ? O tym jak skutecznie zapobiegać starzeniu się skóry.


Cudowne specyfiki cofające efekty starzenia się skóry nie istnieją, ale można pomóc skórze starzeć się wolniej

Przeczytaj więcej

Produkty spożywcze, które znajdziesz w swojej kuchni i z których możesz zrobić świetne kosmetyki DIY do pielęgnacji skóry

Dobra dieta stanowi bazę dla zdrowia skóry, włosów i paznokci, ale wiele składników spożywczych dobrze działających wewnętrznie na nasz organizm możemy użyć także od zewnątrz w różnorodnych zastosowaniach kosmetycznych. Znajdziesz tu przepisy na kosmetyki DIY, które możesz zrobić w swojej kuchni. 

Przeczytaj więcej

JAKIE SKŁADNIKI I SUBSTANCJE SĄ NIEBEZPIECZNE, SZKODLIWE I ZAKAZANE W KOSMETYKACH DLA KOBIET W CIĄŻY I KARMIĄCYCH MAM?


Planowanie ciąży oraz oczekiwanie na przyjście dziecka na świat mobilizuje nas, kobiety, do szczególnego zwracania uwagi na zdrowie, pełnowartościową dietę oraz dobre samopoczucie. W tym szczególnym okresie przyszłe mamy zaczynają także zwracać uwagę także na kosmetyki. Niestety, im więcej czytają na ich temat, tym bardziej mogą czuć się przytłoczone nadmiarem - nierzadko sprzecznych – informacji, a także trudnością z nazwami i klasyfikowaniem nazw chemicznych.

Przeczytaj więcej

DLACZEGO KOSMETYKI NATURALNE TWORZONE W MAŁYCH MANUFAKTURACH SĄ LEPSZYM WYBOREM NIŻ PRODUKTY KOSMETYCZNE DOSTĘPNE W KAŻDEJ DROGERII?

Mniejsi producenci nie mają tak ogromnej siły przebicia jak rozbudowane i znane na całym świecie koncerny i ich kanały dystrybucji – drogerie. Zwracają zatem znacznie większą uwagę na jakość zastosowanych surowców, sposób wytwarzania produktów kosmetycznych oraz kwestie zapewniające wysoką aktywność gotowego kosmetyku - przyciągają swoich klientów wysoką jakością, a nie tanią powtarzalnością. Nierzadko działają na wielu polach - zastosowane surowce oraz materiały są zgodne ze środowiskiem, zapewniają ich bezpieczne użytkowanie oraz szanują otaczającą nas przyrodę. I to doceniają osoby, które z radością odkrywają wyjątkowe miejsca, gdzie tworzone są prawdziwe naturalne kosmetyki.

Przeczytaj więcej

Plan pielęgnacji skóry z produktami Lush BotanicalsDobry plan pielęgnacji jest niezbędny i musi być dopasowany do potrzeb skóry. To oczywiste. Znasz swoją skórę, jej reakcje i dobrze wiesz czego potrzebuje. Poniższy plan jest jedynie propozycją, którą możesz się zainspirować.

Przeczytaj więcej

KOSMETYKI Z LODÓWKI - DO LODÓWKI SIĘGAJ NIE TYLKO PO ŚWIEŻY POKARM DLA SWOJEGO CIAŁA, ALE RÓWNIEŻ DLA SKÓRY, O TYM JAK EFEKTYWNIE ODŻYWIAĆ SKÓRĘ.

odżywiane włosów


Tak jak zapewne starasz się odżywiać swoje ciało w najlepszy możliwy sposób, powinnaś pomyśleć również o odżywianiu swojej skóry, bo na piękną, dobrze wyglądającą skórę ma wpływ bogate, nieprzetworzone, świeże menu podawane prosto z talerza i odpowiednia pielęgnacja skóry. Oczywiście najlepiej kosmetykami naturalnymi.

Przeczytaj więcej

KOSMETYKI NATURALNE, DEFINICJA, SUBSTANCJE SZKODLIWE I NIEBEZPIECZNE, SKŁADNIKI NATURALNE I POŻĄDANE

To co jest przerażające, to ogromny chaos, jaki panuje w temacie kosmetyków naturalnych, począwszy od definicji kosmetyku naturalnego przez wykorzystywanie tego chaosu przez producentów oraz, niestety, brak świadomości wielu konsumentów, że w takim chaosie funkcjonują. 

Przeczytaj więcej

​CZYM MOŻE ZASKOCZYĆ CIĘ TWOJA SKÓRA – KILKA NIESAMOWITYCH FAKTÓW.


O tym, że skóra to Twój największy organ uczyłaś się na lekcji biologii w szkole podstawowej i to była bardzo poważna lekcja. To, o czym przeczytasz poniżej, może Cię zaskoczyć, zdziwić albo rozbawić. Miłego odkrywania faktów!

Przeczytaj więcej

CZYTAJ ETYKIETY KOSMETYKÓW|CZYLI STAJESZ SIĘ TYM, CO WKLEPUJESZ W SWOJĄ SKÓRĘ

Czytanie etykiet kosmetyków naturalnych (o kosmetykach konwencjonalnych nie wspominając) jest dziś koniecznością. Jeżeli chcesz używać naturalnych, bezpiecznych, najbardziej wartościowych, niedrażniących kosmetyków pielęgnacyjnych i kolorowych, analiza tego, co producenci deklarują jako skład kosmetyków jest niezbędna. Oczywiście, to czy zajmiesz się analizą składu jest wypadkową stylu życia, świadomości, chęci i czasu.

Przeczytaj więcej